TURYSTYKA - Wstęp
      -  Informacja turystyczna
      -  Dystrykt Północny
      -  Dystrykt Hajfy
      -  Dystrykt Centralny
      -  Dystrykt Tel Awiwu
      -  Dystrykt Jerozolimy
      -  Dystrykt Południowy
      -  Strefa Gazy
      -  Dystrykt Judei i Samarii
      -  Egipt
      -  Jordania


           -  Podręczny słownik
                                hebrajsko-polski

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warto tu przyjeżdżać bez uprzedzeń, aby chłonąć całym sobą różnorodność kulturową tego kraju. Niewielka powierzchnia kraju jest jego główną zaletą, gdyż pozwala spokojnie zwiedzic cały kraj bez pośpiechu. Można się nim delektować, upajać smakiem i zapachem. Można się tu czuć bezpiecznie, gdyż tutejsze władze kładą silny nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa dla turystów. Zagrożenie dla samotnych turystów, a szczególnie kobiet, jest tu o wiele mniejsze niż w innych krajach.

Poznawajmy więc Izrael, poszerzajmy naszą wiedzę. Podróżując, dbajmy o środowisko naturalne, tak aby uczynić jak najmniejsze szkody. Dzięki temu ziemia Izraela będzie służyć następnym pokoleniom ludzi.

    Na następnych stronach znajdują się opisy ziemi Izraela podzielonej na siedem regionów. W omówieniu starałem się umieścic jak najwięcej informacji turystycznych, które dopomogą w poznaniu tego pięknego kraju.

    Zachęcam do odwiedzenia Izraela.

    Izrael to kraj, w którym można spędzić wakacje na słonecznych plażach. Wielkie zróżnicowanie na małym obszarze pozwala tego samego dnia jeździć na nartach w masywie Hermonu, a po południu kąpać się w ciepłej wodzie Morza Martwego. Dla Żydów to Ziemia Obiecana, kraina mlekiem i miodem płynąca. Dla większości ludzi to kraina biblijna, miejsce urodzenia Chrystusa i bezcenna skarbnica biblijnych zabytków.

    Izrael to maleńki kraj na Bliskim Wschodzie. Obszarem jest zbliżony do województwa Mazowieckiego (w Polsce). Obszarem jest mniejsze od terytorium Belgii.

Dystrykt Polnocny Dystrykt Hajfy Izrael - Turystyka Dystrykt Centralny Dystrykt Tel Awiwu Dystrykt Jerozolimy Dystrykt Poludniowy Strefa Gazy Dystrykt Judei i Samarii Egipt Jordania
 
  Izrael Kultura Historia Turystyka Pomoc duchowa Żydzi w Polsce Czasy i Fakty

Copyright ©2002-2012 by Gedeon